rp_zdjecie13.jpg

Jakie korzyści płyną z uprawiania turystyki rowerowej?

Jakie korzyści płyną z uprawiania turystyki rowerowej?
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

rp_zdjecie13.jpgTurystyka rowerowa stała się w ostatnich czasach ogromnie popularna. Sprzyja temu w dużej mierze lansowana przez media i środki masowego przekazu moda na zdrowy tryb życia i regularne uprawianie sportu. Kolejną przyczyną, dla której coraz więcej osób uprawia turystykę rowerową jest bardzo szybki rozwój infrastruktury sprzyjającej tej aktywnej formie rekreacji. Każdego roku w Polsce przybywają setki kilometrów ścieżek rowerowych.
Turystyka rowerowa to nie tylko bardzo przyjemne, ale też ogromnie zdrowe hobby. Sprzyja ona nie tylko poprawieniu swojej kondycji i zwiększeniu sprawności fizycznej, ale daje też szansę na zobaczenie różnych ciekawych miejsc, do których nie zawsze można dojechać samochodem. Ta forma turystyki bardzo często sprawia też podróżnikom więcej satysfakcji niż tradycyjna wycieczka własnym środkiem transportu.
Wielu turystów wybierających się w podróż własnym samochodem bardzo często nie potrafi docenić zalet, jakie płyną z takiej wyprawy. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku osób wybierających turystykę rowerową. Na koniec wybranej przez siebie trasy są one zwykle ogromnie zmęczone, jednak odczuwają niesamowitą satysfakcję z faktu że pokonały dystans na przykład stu kilometrów tylko i wyłącznie dzięki sile własnych nóg. Dodatkową zaletą turystyki rowerowej jest to, że pozwala ona na lepsze podziwianie walorów krajobrazowych.

Pozostałe teksty o turystyce i rekreacji:

about author

admin

related articles

Sonda:

Czy w Pabianicach znajdują się jakieś dobrej jakości noclegi?

View Results

Loading ... Loading ...

Nowe opinie:

Zobacz także:

  • tani hostel (4)

    Tani hostel – Pabianice

    Tanie noclegi wakacyjne dla studentów Niebawem rozpoczną się wakacje na uczelniach wyższych, a studenci będą mogli wybrać się na zasłużony wypoczynek. Czasu jest dużo, miejsc do zwiedzenia jeszcze więcej – problem tylko z pieniędzmi. Studenci zwykle nie dysponują dużą gotówką, jednak nawet dysponując skromnym budżetem można przeżyć wspaniałe wakacje. Oczywiście wiąże się to z niższymi…

    Read more