rp_urlop6.jpg

Wyzysk-najwyższą formą bogactwa

Wyzysk-najwyższą formą bogactwa
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

rp_urlop6.jpgStarożytny Egipt od zawsze fascynował badaczy. Archeolodzy chcieli poznać fenomen piramid. Te monstrualne budowle fascynowały ich i przerażały jednocześnie. W końcu to tak naprawdę miejsce pochówku możnych faraonów. Panów starożytnego świata, którzy jednym skinieniem ręki decydowali o życiu, bądź śmierci setki tysięcy ludzi.

Zresztą powstały one z niewolniczej pracy rąk ludzkich. Niewykształceni, ciemni robotnicy, byli tylko trybikiem w machinie wyzysku. Na ich trudzie przy budowie kolosalnych budynków najwięcej skorzystały wysoko postawione grupy społeczne Egiptu i kapłani. Biedni ludzie, którzy nie pochodzili z zamożnych rodzin, musieli pracować w pocie czoła.

Przy czterdziestostopniowym upale na pewno nie chcieli wypruwać sobie żył. Nie mieli jednak wyjścia. Za nieposłuszeństwo zostali ukarani chłostą przez zarządców budowy. O tym dzisiaj się jednak nie wspomina. Obecnie turystyka do krajów egipskich rozkwita. Miło jest zrobić sobie fotkę na tle piramid czy pojeździć na wielbłądzie. To taka miejscowa atrakcja.

——————————
źródło: bonusiki.pl

Pozostałe teksty o turystyce i rekreacji:

about author

admin

related articles

Sonda:

Czy w Pabianicach znajdują się jakieś dobrej jakości noclegi?

View Results

Loading ... Loading ...

Nowe opinie:

Zobacz także:

  • Loty do Londynu (2)

    Loty do Londynu

    Po tym jak Polska weszła do Unii Europejskiej i otworzył się rynek pracy dla obywateli polskich w krajach unii, nasi rodacy masowo zaczęli wyjeżdżać za granicę do pracy. Jednym z najpopularniejszych kierunków stała się Wielka Brytania, a Londyn jako stolica i największe miasto kraju – szczególnie. Dodatkowo, pojawienie się na rynku tanich linii lotniczych sprawiło,…

    Read more